logo zpsmh

Nečinnosť vedie k poklesu vnímavosti, nezáujem o okolie, nespokojnosti, konfliktom, sebapozorovaniu, depresii, zanedbávania sa, k strate flexibility a celkového zhoršovaniu stavu.

Formy aktivít sú rôzne. Sociálny kontakt stimuluje záujem, zabezpečuje komunikáciu a nadviaže nové vzťahy.

Zariadenie zabezpečuje okrem sociálnej a zdravotnej starostlivosti aj spoločenskú a záujmovú činnosť. Oslavy tradičných sviatkov počas celého roka – príchod troch kráľov, fašiangy, MDŽ, Veľkonočné sviatky, stavanie Májky, Deň matiek, mesiac Úcty k starším, Mikuláš, sviatok Lucie, Vianoce. Každý štvrťrok sa uskutočňuje spoločná oslava narodenín klientov, ktorí mali v príslušnom štvrťroku sviatok. Pripravujú sa tanečné zábavy, športové podujatia, návštevy pútnických miest, návštevy divadla vychádzky do prírody, a každoročne týždenný rekreačný pobyt, jednodňové výlety, návštevy ZOO a zaujímavých miest všetkých kútov nášho krásneho Slovenska ale i zahraničí.


 Nový rok  sa začal a sním aj naše nové a ešte krajšie zážitky čo prídu počas celého roka 2019


Ani sme nečakali takú Hallowwenskú návštevu aká k nám prišla. Deti z MŠ Mokrý Háj nás prišli trošku postrašiť mali sme s ich návštevy veľkú radosť.

Jesenné tvorenie.

Mesiac október je mesiac úcty k starším. Pekné vystúpenie si pre našich klientov pripravili aj deti z MŠ Mokrý Háj.

V septembri  sme sa vybrali opäť do Skalice do kina na peknú rozprávku kde dobro zvíťazí nad zlom z názvom Hodinárov učeň.


Jeseň je obdobie plné farieb a babieho leta.  A aj mi sme si jeseň pripomenuli peknou výzdobou zariadenia.

Tak ako každý rok tak aj tento sme sa 15. Augusta vybrali na púť do baziliky Sedembolestnej Panny Márie v Šaštíne.

Naša klientka p. Marta oslavovala 80 rokov je našou druhou najdlhšie žijúcou obyvateľkou v našom zariadení a keďže nemá žiadnych príbuzných tak sme jej upiekli tortu a jej pekný vek oslávili spolu s ňou.

Leto je v plnom prúde a my sme si zorganizovali športový deň pre našich seniorov. Na pomoc nám prišli pomôcť deti a vnúčence našich zamestnancov. Po dobrom športovom výkone nesmelo chýbať občerstvenie v podobe grilovaného špekáčiku a dobre vychladeného piva.

Než sa začnú prázdniny nás so svojím programom prišli potešiť deti zo ZŠ Dojč. Vystúpenie bolo plné tradícií a spevu.  Deti našich klientov potešili a klienti si zaspomínali na svoju mladosť.

Ako každý rok tak aj tento sme navštívili podujatie v DD a DSS Holíč pod názvom Kvetinové dni. Pri dobrej nálade sme si po rozprávali a odniesli aj príjemné zážitky s pekného popoludnia s kvetmi.

SND  je naše obľúbené divadlo a snažíme sa ho každý rok navštíviť. Tento rok sme sa tiež vybrali na veselé divadelné predstavenie z názvom Apartmán v hoteli Bristol. Divadelné predstavenie bolo síce o niečo dlhšie ale o to viac sme sa nasmiali a domov odchádzali s veselou náladou.

30.05.  sme sa vybrali do Františkánského kostola v Skalici. V tento deň pripadol prikázaný sviatok Nanebovstúpenie Pána.

Leto sa blíži a my sme si vynovili nástenku novým nápadom. Veselé farebné kvety s ešte veselšími rybkami nám rozjasnili nie len nástenku ale aj celú jedáleň.

Druhú májovú nedeľu si pripomíname sviatok všetkých mamičiek. My sme si tento sviatok pripomenuli v piatok 10.05. so svojím programom pre mamičky nás prišli potešiť deti z MŠ Mokrý Háj. Z ich programu sršala láska k mamám naše babičky sa z toho tešili ale potešilo ich aj malé papierové srdiečko od detí.

Po veľkonočných sviatkoch tu bol ďalší veselý a pestrý sviatok a to stavanie májky. Nechýbala dobrá nálada pestré kroje, výborné občerstvenie. Počasie nám síce neprialo ale aj stým to malým problémom sme si poradili májku sme na dvore postavili a svoj májoví  program sme dokončili v našej jedálni.

Veľká noc  sa spája s tradíciou maľovania kraslíc my sme si však s našimi klientmi vymysleli iné veľkonočné vajíčka s ktorých sme si spravili veselú veľkonočnú nástenku do jedálne.

V Marci sme spolu s našou klientkou oslávili jej narodeniny. Pani sa dožila pekných 85 rokov a pri tejto príležitosti sa rozhodla zorganizovať menšiu  o to veselšiu oslavu.

Aby nám v pôstnom období nebolo smutno tak sme sa vybrali do Skalice do kina na českú komédiu ,, Ženy v běhu ,,

Koniec fašiangového obdobia je tu ale my sme sa rozhodli, že sa sním rozlúčime tak ako sa patrí pochovávaním basy. Pri tomto fašiangovom zvyku nám prídu pomôcť aj naší mladý fašiangári s harmonikou a tancom.

Fašiangové obdobie sme si 15. februára v piatok spríjemnili  karnevalom s maskami. Nechýbala veselá nálada, spev a tanec. Naše kuchárky sa nám postarali o skvelé občerstvenie. Po predstavení sa masiek v tanečnom kole sme mohli v tanci pokračovať do neskorých večerných hodín.

Životné jubileum 90 rokov treba osláviť  tak ako naša obyvateľka p. Šimková. Pri tejto príležitosť sme sa všetci zišli a popriali jej hlavne pevné zdravie.

Rok  2019 sa nám začal pozdravením Troch Kráľov.